Passiivne Sissetulek Investeering Raha Teenimine Tulu Teenimine

Passiivne Sissetulek

Passiivsest sissetulekust räägitakse palju ja ilmselt mõlgub nii mõnelgi meelel passiivse sissetuleku saavutamine. Kuidas seda saavutada ja kui keeruline see on?

Nii nagu nimetus ütleb, siis passiivse sissetuleku puhul on tegemist tuluga, mille saamiseks ei ole vajalik aktiivne tegevus. Üldjuhul peetakse silmas seda, et raha saamiseks ei ole vaja “süsteemi” märkimisväärselt palju sekkuda. Võib ütelda ka, et see on sissetulek, mis tiksub samal ajal kui sa ise puhkad. Laias laastus nii vahva see passiivne tulu ongi, aga enne seda, kui raha tulema hakkab, on selleks vaja vajalik “süsteem” luua ning tööle panna.

Continue reading

Numbriline Aasta 2019 Käibemaksuseadus

Käibemaksuseadus

Käibemaksumäär 20% (KMS § 15 lg 1).

Käibemaksumäär 9% (KMS § 15 lg 2).

Käibemaksumäär 0% (KMS § 15 lg 3 ja 4).

Tax free maksuvaba piirmäär 38 eurot (KMS § 5 lg 2 p 2).

Käibemaksukohustuslasena registreerimise kohustuse piirmäär 40 000 eurot (KMS § 19 lg 1) kalendriaasta algusest arvates.

Continue reading

Maksu- ja tolliamet selgitab, mis on ettevõtlus, kes peavad ettevõtlustulu deklareerima ja kuidas seda teha.
Maksu- ja tolliamet selgitab, mis on ettevõtlus, kes peavad ettevõtlustulu deklareerima ja kuidas seda teha.

Ettevõtlus on isiku iseseisev majandus- või kutsetegevus (sealhulgas ka notari, kohtutäituri ja vandetõlgi kutsetegevus ning vabakutselise loovisiku loometegevus), mille eesmärk on tulu saamine kauba tootmisest, müümisest või vahendamisest, teenuse osutamisest või muust tegevusest, kaasa arvatud loominguline või teaduslik tegevus.

Continue reading

Dividendide maksustamine alates 2019

Dividendide maksustamine alates 2019

 

Alates 1. jaanuarist 2019 kohaldub tulumaksuseaduse (TuMS) § 4 lg 5 ja § 50¹ alusel regulaarselt makstavatele dividendidele madalam maksumäär 14% ehk 14/86 dividendide netosummast. Seega saab residendist äriühing dividendide tulumaksuga maksustamisel kohaldada madalamat maksumäära 14/86 ja tavamäära 20/80.

Mis on regulaarselt makstavad dividendid, millele saab 2019. ja 2020. aastal madalamat maksumäära kohaldada?

Residendist äriühing saab madalamat maksumäära 14/86 rakendada:

1. 2019. aastal ühele kolmandikule 2018. aastal jaotatud kasumist, millelt residendist äriühing on maksnud tulumaksu;

2. 2020. aastal ühele kolmandikule 2018. ja 2019. aastal jaotatud kasumist, millelt residendist äriühing on maksnud tulumaksu. (TuMS § 61 lg 53)

Continue reading

Y-põlvkond ootab paindlikkust ka tasustamises 2019

Paindlikkus ja kiirus on need omadused, mida ühelt organisatsioonilt tänapäeval oodatakse. Kuidas toimivad tasustamissüsteemid muutuvas maailmas, milles suurema osa tööjõust moodustavad millenniumilapsed ning kus kõigile ei saa kehtida sama aastapreemia programm?

Tänapäeval oodatakse ettevõtetelt kiirust kogu oma tegevuses, kaasa arvatud töötajate tasustamises. „Preemiaprogrammid võivad ühest organisatoorsest muudatusest teise muutumatutena kaasa lohiseda,” räägib Mandatum Life’i palgakonsultant Roosa Kohvakka. Kohvakka on näinud hulka ettevõtteid, kus tasustamisesüsteemid on läbi aastate püsinud samasugustena, kuigi töötajate ootused ja ümbritsev maailm on muutunud.

Continue reading

Vähem enesekindlust määrab ära äri edukuse 2019

Üks suuremaid äripsühholoogia klišeesid läbi aegade on, et kõrge enesekindlus on võti edukaks karjääriks. On aeg see müüt purustada – tegelikult aitab madal enesekindlus teid tõenäolisemalt eduni jõuda.

Jõudsin sellisele järeldusele pärast aastatepikkust tööd inimestega, kirjutab University College London (UCL) äripsühholoogia professor Tomas Chamorro-Premuzic HBRis. Muidugi, ülimalt madalast enesekindlusest pole ka abi, sest siis kannatab inimene hirmu, stressi ja muretsemise all, mis paneb ta varem või hiljem plaanidest loobuma, kuid just parasjagu madal enesekindlus aitab seada eesmärke nii, et need on realistlikud ja saavutatavad. See pole ju probleem, sest kõik ei saagi olla Coca-Cola juhid või järgmised Steve Jobsid.

Continue reading

Lõuna-Eesti küngaste ja orgude vahel pesitseb põnevaid persoone.

Lõuna-Eesti küngaste ja orgude vahel pesitseb põnevaid persoone. Vaata kuhu suunas tahes, ikka jääb silma mõni maailmakodanik, kelle kohta võib kahtluseta öelda – inimene suure algustähega. Alustades juttu ühe või teisega, kipuvad korduma märksõnad ’loodus’, ’iseolemine’, ’intuitsioon’.

Inimesi, kelle jaoks maailma mõistmine algab just iseenda mõistmisest, looduse ja kõige loodu seoste märkamisest, pole tänapäeval kusagilt niisama lihtne leida. Millest see tuleb, et lõunaeestlaste read koosnevad paljuski tugeva hingejõuga inimestest, kelle loojanatuur ammutab jõudu otse loodusest – on see juhus või selle kandi eripära?

Continue reading

Piibliküttide võidujooks iidsetele tekstidele National Geographic 2019

1400. aasta paiku käsitsi kirjutatud Wycliffe’i uut testamenti, mis on Floridas ühes ristiusu teemapargis välja pandud, koheldakse valgete kinnastega. Inglise teoloog John Wycliffe tõlkis esimesena piibli ladina keelest inglise keelde. Kirikuvõimud mõistsid selle uuenduse hukka. / FLORIDA ORLANDO TEEMAPARGI „THE HOLY LAND EXPERIENCE“ VAN KAMPENI KOLLEKTSIOON | FOTO: PAOLO VERZONE, NG

National Geographic Piibliküttide võidujooks iidsetele tekstidele

Saladuslikus maailmas, kus religioon kohtub arheoloogiaga, otsivad teadlased, kollektsionäärid ja skeemitajad üksteise võidu pühasid tekste.

Surnumere lähedal Juuda kõrbe viljatutes mägedes valitseb halastamatu kuumus. Aga koopas, kus Randall Price kõhutab, uurides kaljulõhet, kust ta leidis just eile 2000 aasta vanuse pronksist keedupoti, on armulikult jahe.
Continue reading

7 kindlat nippi, kuidas jätta endast hea esmamulje

Continue reading

5 Psychological Insights to Improve Your Content Marketing

Marketers have used psychology to influence the behavior of customers for years – often with great success.

Being aware of psychological principles is helpful whether you’re building a website, composing a tweet, or writing a blog post. Psychology indicates what colors are most likely to draw the attention of prospects or how long someone is likely to maintain interest in your message. The more you know about how the mind works, the more you can make informed decisions.

Continue reading