You are here
Home > Ärikeskkond Äri ja Ettevõtlus > Arhitektuuri – võistuluse võitis Tartu Kesklinna parkimismaja puhul “Turuplats”

Arhitektuuri – võistuluse võitis Tartu Kesklinna parkimismaja puhul “Turuplats”

Arhitektuurivõistuluse võitis Tartu Kesklinna parkimismaja puhul Turuplats

Täna kuulutati Tartu raekoja saalis välja Vabaduse pst 6 kavandatava  parkimismaja arhitektuurivõistluse võitjad. Esikoha pälvis töö märgusõnaga „Turuplats“, mille autor on Villem Tomiste Stuudiost Tallinn.

Paremuselt teiseks tunnistati töö märgusõnaga „Katus-Tänav“ – LÜNK arhitektid OÜ (Kaisa Lasner, Üllar Ambos, Ioannis Lykouras, Pille Noole)  ja kolmandaks „Arkaad“ – Raadius Arhitektid OÜ (Kaspar Stroom, Agur- Andri Tarmo, Amor Vaik, Viljar Orub).

Žürii hinnangul eristus võidutöö oma arhitektuurse kvaliteedi poolest ning kasutas kõige tabavamalt ära parkimismaja otstarbest ja linnaruumilisest  paiknemisest tulenevaid võimalusi. Võidutöö autor on paigutanud  parkimismaja tundlikult linnaruumi, jättes selle ümber piisavalt õhku  huvitavate vaadete tekkimiseks. Töö tugevusena toodi välja ka see, et  võidutöös on hoone esimene korruse kogu ulatuses kavandatud  kaubandus teeninduspindadena, sh on ka avatud turuplats hoone Raekoja  platsi poolses osas.

Lisaks esikolmikule märkis žürii kesklinna parkimismaja  arhitektuurivõistlusele saabunud 29st tööst ära veel seitse:

„Pemtel“ (PSST! OÜ), „Pink Slime“ (Arhitektuuribüroo Pluss OÜ), „Oja“ (Design Police Department OÜ, kxr architects OÜ), „Küütri Torn“ (Arhitekt Must OÜ), „Linnalava“ (Arhitektuuribüroo MA OÜ), „Pilv“ (Part OÜ) ja „Linna elemendid“ (KOLM KOMA ARHITEKTID OÜ).

Arhitektuurivõistluse eesmärk oli leida Vabaduse pst 6 kavandatavale  parkimismajale väärikas ja vanalinna sobiv arhitektuurne lahendus. Hoone  ehitus algab siis, kui leitakse parkimismaja rajamisest huvitatud  investor.

Allikas:City24

Top