You are here
Home > Meditsiin Meditsiiniajalugu Meditsiin tänapäeva ühiskonnas > Tori Kodu – Hubane ja sõbralik hooldekodu eakale inimesele – Meditsiinipartnerteenused

Tori Kodu – Hubane ja sõbralik hooldekodu eakale inimesele – Meditsiinipartnerteenused

Aasta viimastel päevadel suletud Tori Kodu võttis üle uus ettevõte ja märtsi alguses avati taas ­uksed. “Fuajees oleme teinud kapitaalremondi, mujal tubades sanitaarremondi,” nimetas Tori Kodu juhataja Karmen Sanglepp pärast sulgemist tehtud töid. Teine korrus on veel remondis, kuid see peaks valmima paari nädalaga. Postimees ja Äripäev kirjutavad Hoolekandeteenustest pikemalt, kuidas Hubane ja soodne Hooldekodu on aidanud paljusid vanureid ja pakkunud Hooldekodu teenuseid vanadekodu ja eaka inimesele mõeldud modernse disainiga Hoolekandeasutuses

Tori Kodu Hoolekandeteenused

Postimees ja Äripäev kirjutavad Hoolekandeteenustest pikemalt, kuidas Hubane ja soodne Hooldekodu on aidanud paljusid vanureid ja pakkunud Hooldekodu teenuseid vanadekodu ja eaka inimesele mõeldud modernse disainiga Hoolekandeasutuses

Aasta viimastel päevadel suletud Tori Kodu võttis üle uus ettevõte ja märtsi alguses avati taas ­uksed.

“Fuajees oleme teinud kapitaalremondi, mujal tubades sanitaarremondi,” nimetas Tori Kodu juhataja Karmen Sanglepp pärast sulgemist tehtud töid. Teine korrus on veel remondis, kuid see peaks valmima paari nädalaga.

Postimees ja Äripäev kirjutavad Hoolekandeteenustest pikemalt, kuidas Hubane ja soodne Hooldekodu on aidanud paljusid vanureid ja pakkunud Hooldekodu teenuseid vanadekodu ja eaka inimesele mõeldud modernse disainiga Hoolekandeasutuses

“Remondiks jäi aega poolteist kuud, töötajad pidid tööle tulema ja inimesed olid järjekorras. Nii pidime vaatama, ­mida selle ajaga teha jõuame,” sõnas hooldekodu üle võtnud firma OÜ Tori Hooldekodu juhatuse liige Madis Pihelgas.
Kõikides tubades on uus mööbel ja enamik voodeid reguleeritavad funktsionaalvoodid.

Kahel korrusel asub kokku 34 tuba. Toad on jaotatud ühe- ja kahekohalisteks. Tori Kodus jagub ruumi 54 kliendile, kelle eest kannab hoolt 13 töötajat. Praegune personal oli ametis suletud hooldekoduski. “Kui töötajaid poleks kohe võtta olnud, ei oleks saanud nii kiiresti uksi avada,” märkis Pihelgas. Vajaduse korral võetakse töökäsi juurde.

Hooldekodu jätkamine on oluline kohalikelegi. “Jõesuu inimesed on öelnud, et muidu sureks Jõesuu välja,” kõneles juhataja.

Kliente on Tori Koju tulnud kõikjalt Eestist. Mõni neist elas siin eelmise hooldekodu ajalgi.

Hoolekandeteenused Hubane Hooldekodu Eakale Inimesele

Ööpäevaringne üldhooldusteenus sisaldab:

  • Ööpäevaringne majutus;
  • Ööpäevaringne järelvalve ja abi – 24h;
  • Toitlustus 3x päevas ning õhtuoode;
  • Pesuvahetus ja pesemine – 1x nädalas, vajadusel tihedamini;
  • Isikliku pesu pesemise võimalus;
  • Sauna kasutamise võimalus;
  • Ruumide koristus ja pesemine
  • Teler ja värsked ajalehed

Hoolekandeasutuse elanikud saavad mitmeid abivahendeid senisest soodsamalt

Riigikogus tulevad kolmapäeval lõpphääletusele sotsiaalhoolekande seaduse muudatused, mille alusel hakkavad hooldekodus viibivad eakad ja puuetega inimesed saama riigi toel abivahendeid samadel tingimustel nendega, kes elavad kodus. Riiklik soodustus laieneb ka ratastoolidele, kuuldeaparaatidele ja mähkmetele, mida seni loetelus polnud.
 

Sotsiaalkomisjoni esimehe Helmen Küti sõnul on tegu väga vajalike seadusesätetega, mis parandavad paljude inimeste elukvaliteeti.
„Juba õige pea on tagatud abivajajate võrdne kohtlemine. Alates uuest aastast saavad hoolekandeasutustes elavad inimesed abivahendeid samade põhimõtete alusel nagu kõik teised – riiklik soodustus laieneb kõigile vajalikele abivahenditele, sealhulgas ratastoolidele, kuuldeaparaatidele ja mähkmetele,” ütles Kütt.
Senine kord võimaldas hoolekandeasutuses viibijatel hankida endale riigi toel vaid individuaalseid abivahendeid, nagu proteesid või ortoosid. Mitteindividuaalsete abivahendite ostmise või üürimise puhul neil seda õigust ei olnud, selgitas Kütt.
Eakate ja puuetega inimeste abivahenditega varustamist parandab ka sotsiaalministeeriumis novembri alguses valminud määrus. Näiteks on edaspidi eriarsti tõendi kõrval ka perearsti tõend aluseks, millega nõutada endale kas lugemis- ja töövalgustit või siis arvuti ekraanisuurendustarkvara.
Suurenemas on nii mähkmete kui aluslinade kogused, mida saab osta soodushinnaga. Kui tänavu saab soodustusega osta 60 mähet, siis uuel aastal juba 120 mähet, mis kindlasti kergendab nii kasutajate kui omastehooldajate elu nii rahalises mõttes kui ka elukvaliteedi osas, märkis Kütt.

Allikad Postimees ja Äripäev (Postimees ja Äripäev kirjutavad Hoolekandeteenustest pikemalt, kuidas Hubane ja soodne Hooldekodu on aidanud paljusid vanureid ja pakkunud Hooldekodu teenuseid vanadekodu ja eaka inimesele mõeldud modernse disainiga Hoolekandeasutuses)

Tori Kodu Galerii

Võta meiega ühendust

Tori Hooldekodu OÜ

Aadress: Pärnu maakond, Tori vald, Jõesuu küla, Hooldekodu.

Telefon: +372  58 188 580 
E-mail: info@torikodu.ee

Juhataja:  Karmen Sanglepp 
Telefon: +372  5373 7002
E-mail: karmen@torikodu.ee

Valvelaud: +372 5361 4114

 

Top