You are here
Home > Ärikeskkond Äri ja Ettevõtlus > Kontoritöötajate mure on ruumiõhu kvaliteet ja müratase. Viis kõige olulisemat rahulolematuse põhjustatud näitajat

Kontoritöötajate mure on ruumiõhu kvaliteet ja müratase. Viis kõige olulisemat rahulolematuse põhjustatud näitajat

Kontoritöötajate mure on ruumiõhu kvaliteet ja müratase. Viis kõige olulisemat rahulolematuse põhjustatud näitajat

Kontoritöötajatele valmistavad enim muret ruumiõhu kvaliteet ja müratase

Suurbritannias kontoripindu vahendava ettevõtte Workthere läbi viidud uuringust selgub, et töötajate ootused kontoripindadele on üsna lihtsad. Kõige olulisemaks peetakse töökoha füüsilist mugavust ja privaatsust.

 

Toome välja viis kõige olulisemat rahulolematust põhjustanud näitajat.

1) Ruumiõhu kvaliteet: lõhe näitaja olulisuse ja üleüldise rahuolu vahel 28 %

 Kvaliteetset ruumiõhku büroodes nimetas ülioluliseks 80 % uuringus osalenutest. Samas oli vaid 52 % vastanutest rahul õhukvaliteediga oma tööruumides.

2) Müratase: lõhe näitaja olulisuse ja rahulolu vahel 25 %

Ligi 78 % ehk kaheksa kümnest töötajast väitsid, et tavaline kontorimüra ilma lärmakate kolleegide või valju muusikata on mugava kontorielu tagamisel ülioluline näitaja. Samas oli vaid veidi üle poole küsitletutest (53 %) rahul oma töökohas valitseva müratasemega.

3) Õhutemperatuur: lõhe näitaja olulisuse ja rahuolu vahel 23 %

Enam kui kolmveerand töötajaist (78%) leiavad, et vastuvõetav õhutemperatuur on neile tähtis, kuid vaid veidi üle poole neist olid olukorraga oma töökohtades rahul.

 4) Vaiksed ehk keskendumisruumid: lõhe näitaja olulisuse ja töötaja rahulolu vahel 22 %.

Kolm neljandikku ehk 76 % töötajaid leiavad, et spetsiaalsete keskendumisruumide olemasolu töökohas on neile tähtis, samas kui vaid pool (54 %) on vaiksete ruumide kättesaadavusega rahul.

5) Töökoha mugavus: lõhe näitaja olulisuse ja töötaja rahulolu vahel 21 %

Koguni 82% töötajatest leidis, et mugav töökoht mõjutab nende heaolu ja muudab töö tegemise efektiivsemaks. Samas nimetas oma praegust töökohta mugavaks vaid 61 % vastanutest.

Uuringu tulemusi kommenteerides leidis Workthere analüütik Jessica Alderson, et kuigi suurem osa kontoritöötajaist on oma töökeskkonnaga rahul, saavad tööandjad ja üüripindade omanikud kiirete ja lihtsate muudatuste abil seda veelgi parandada.

„Arvestades kontoripinna kättesaadavust kinnisvaraturul, võivad töötajate mugavustunne ja rahulolu saada komistuskiviks nii ühistöötamispindade kui ka üüripindade omanike jaoks,“  „Seega on võtmenäitajate paikasaamine ülioluline.“


Allikas:Kinnisvarauudised

Top