You are here
Home > Ärikeskkond Äri ja Ettevõtlus > Kasvukontoga mikroinvesteerimine – LHV

Kasvukontoga mikroinvesteerimine – LHV

Mikroinvesteeringu arvutamine

Mikroinvesteerimine võimaldab sul kasvatada oma investeerimisportfelli märkamatult, investeerides automaatselt iga deebetkaardi maksega kuni 1 euro enda Kasvukontole.

Kas teadsid, et keskmiselt koguneb mikroinvesteerimisega Kasvukontole 1,1 eurot päevas, ehk ligi 400 eurot aastas.

Kellele on suunatud mikroinvesteerimine?

Mikroinvesteerimine on suunatud neile, kes on valmis võtma investeerimisriski, hindavad mugavust ning kelle eesmärgiks on pikaajaline säästmine. Keskmiselt koguneb mikroinvesteerimisega Kasvukontole 1,1 eurot päevas, ehk ligi 400 eurot aastas. Kui investeerid selle summa pidevalt 25 aasta jooksul Kasvukontoga, siis võib sinu Kasvukonto väärtus märkamatult kasvada ca 40 000 euroni, eeldades näiteks 10% suurust keskmist tootlust aastas.

Mikroinvesteerimine eeldab Kasvukonto olemasolu. Kui seda veel pole, tuleb sõlmida investeerimisteenuste leping ja seejärel Kasvukonto leping. Mõlemat saab mugavalt teha internetipangas. Järgmine samm on aktiveerida internetipangas mikroinvesteerimine. Viimane samm on kasutada deebetkaarti ning teada, et iga maksega toimub ka automaatne investeering, mis kantakse Kasvukontole.

Kuidas mikroinvesteeringu summa arvutatakse?

Mikroinvesteeringu arvutamine

Deebetkaardimakse summa ümardatakse järgmise täisarvuni.

Näide. Sinu kaardimakse on 2,1 eurot. Järgmine täisarv on 3 eurot. Nende kahe arvu vahe on 90 senti – see ongi mikroinvesteeringu summa.

Väiksemad maksed

Soovi korral on võimalik väiksemate (kuni 10-euroste) maksete osas seada mikroinvesteeringu summale ülempiir, milleks on 10% makse summast.

Näide. Sinu kaardimakse on 2,1 eurot. Tavaliselt oleks sinu mikroinvesteeringu summa 90 senti. 10% ülempiiri valikuga on mikroinvesteeringu summa piiratud 21 sendi peale.

LHV Uudised 2019

Photo:Pexels

Top