You are here
Home > Kodulehe/Veebilehe Majutus > Whois Privaatsus. Mis on Whois Privaatsus?

Whois Privaatsus. Mis on Whois Privaatsus?

Whois Privaatsus. Mis on Whois Privaatsus?

Whois privaatsus puudutab rahvusvahelisi domeene (.biz, .bz, .cc, .co, .com, .info, .me, .mobi, .net, .org, .tel, .tv, .ws). Domeeni registreerimisel nõuab rahvusvaheline katusorganisatsioon ICANN registreerijalt isikuandmeid, sealhulgas täisnimi, aadress, telefoninumber ja e-posti aadress. Registreerija andmed on peale domeeni registreerimist avalikkusele nähtavad WHOIS otsingute kaudu. Teiste hulgas on need andmed kättesaadavad turundajatele ja rämpsposti saatjatele. Me ei soovi alati ju kõigile oma andmeid avaldada? Mõnikord on meie kodulehekülg selline, mida ilmtingimata ei soovi oma nimega seostada töö või eraelu privaatsuse kaitseks.

Kui te otsustate tellida Whois Privaatsus-teenuse, siis kuvatakse domeeni omaniku kohta järgmised andmed:

• Registrant Contact Information:
• Name: Contact Privacy Inc. Customer 0133461035
• Organization: Contact Privacy Inc. Customer 0133461035
• City: Toronto
• State: ON
• Zip: M6K 3M1
• Country: CA
• Phone: +1.4165385457
• Email: teiedomeen.com@contactprivacy.com

Kolm põhjust, miks on WHOIS Privaatsus oluline:

1. Teie identiteedi ja privaatsuse kaitsmine

Whois privacy aitab vältida teie nimes seostamist mõne kodulehe või domeeninimega, kui te seda ei soovi. Tänapäeva maailmas on võimalus vajaduse säilitada anonüümsus kulda väärt ressurss. Seega, kui te ei soovi avaldada koos oma nime, telefoni numbrit, e-posti aadressi ja tavalist aadressi, Whois privaatsus on teie jaoks.

2. Soovimatutue pakkumiste vältimine

Avalikult saadavaid kontaktandmeid kasutatakse sageli lisaks tavalisele rämpspostistustele ka erinevate müügipakkumiste tegemiseks – võltsitud teavitused domeenide pikendamiseks (domeenide kaaperdamise katsed), pakkumised registreerida olemasolevale domeenile sarnane domeen (mõnikord kaasneb ähvardus registreerida see ise). Soomes saadeti pakkumisi ka tavapostiga klientidele koju.

3. Rämpsposti vältimine

Rahvusvaheliste domeenide Whois andmed on üks allikas, kust rämpspostitajad saavad endale vajalikud toimivad e-posti aadressid, milledele rämpsposti saata. Eriti nüüd, kus rahvusvaheliste domeenide puhul nõutakse, et e-posti aadress peab olema toimiv ja seda isegi kontrollitakse.

Kontrolligem ise, milliseid andmeid me avaldame enda kohta internetis.

Radicenter EE
Radicenter EU

Copyright TheRelativity OÜ 14222112

Top